Наша історія

Гарно жити зараз означає жити в гарному інтер’єрі. Красиві стелі, стіни, підлоги, меблі, гардини, холодильники, вмивальники тощо стали нагальною п{jcomments on}отребою успішної (та й не завжди успішної) людини. Всі займаються інтер’єрами, а поява в дверях вашего житла дизайнера вже не здається чимось дивним. Хороші і стильні інтер’єри потрібні, щоб зробити бізнес успішним – чи то офіс, чи то магазин або ресторан. Інтер’єр став суспільною ознакою успішності, часом елітарності, показником эстетичного развитку господарів, а для багатьох він – засіб самовираження та престижності, таким як стильний одяг, модний автомобіль або відпочинок на дорогому курорті. І все ж тяга до прекрасного – всьому виною, красивий інтер’єр – природна потреба людини, а це означає, що ми маємо справу і з ремеслом, і з мистецтвом.

З чого все розпочинається …

Вклавши добрячу суму в купівлю або будівництво житла, Ви певніше всього знову опиняєтеся на роздоріжжі. Якщо це старе житло, то в ньому все негарне, старе й незручне, якщо нове – то там взагалі нічого немає, окрім стін. Очевидно – буде ремонт, наповнення інтер’єрів сантехнікою, меблями, побутовою технікою, кондиціонерами, прикрашання їх шторами, фотографіями, живописом, скульптурою, мозаїкою, вітражами тощо. Власник такого житла має бути досить заможним, аби в тому чи іншому ціновому діапазоні пройти неминучі фінансові напруження, необхідні для облаштування свого житла.
Як саме їх проходити, скільки і за що варто платити, чи немає тут непотрібних або надмірних трат – це окреме питання. Людина, прагнучи облаштувати свій інтер’єр, все ще боїться несумлінних виконавців і підрядників. Вона детально вивчає договори, розглядає офіси, оздоблення, меблі тощо виконавця та, провівши власні маркетингові дослідження, ухвалює рішення в категорії ціна-якість. Сучасний власник житла вже надивився, чи то вживу (родичі, друзі), чи то в популярних телепередачах або незліченної кількості видань з інтер’єрів, що можна зробити в своїх інтер’єрах. Відвідавши будівельні виставки, в том числі з архітектури та дизайну, завітавши в профільні салони й магазини, він вже розуміє багато чого в технології виконання ремонтно-будівельних робіт і сучасних матеріалах, меблях, засобах освітлення тощо. Пробуючи застосувати побачене й почуте в своїх будинках і квартирах, магазинах, офісах і часто-густо отримуючи дурницю, Ви всідаєтеся за детальне вивчення журналів з дизайну інтер’єрів. Наштовхнувшись на модні слова концепція, ергономіка, образ, стиль, дизайн-проект, Ви розумієте – потрібен фахівець, дизайнер інтер’єру, здатний неймовірну кількість красивих і корисних предметів і об’єктів сполучити в житлі та створити при цьому відчуття зручності, гармонійності і природності. «Тепер вже все буде добре», – думаєте Ви. Однак не все так просто – очікується важка та дуже відповідальна (далеко не лише у фінансовому розумінні) работа – і дизайнера, а также в певному сенсі – власника житла.

Дизайн-проект інтер’єру – головне в дизайні інтер’єру

Дизайн интер’єру – це «архітектурне і художнє оформлення внутрішньої частини приміщень» .
Інтер’єр приміщення може бути змінений різними засобами – починаючи з найпростіших прийомів декорування, закінчуючи повним переплануванням та переоблаштуванням із складними художніми рішеннями.
Тут варто зразу пояснити терміни, необхідні для роскриття предмету: архітектура, дизайн, декор.
Архітектурна частина включає розробку функціональних особливостей приміщень, їх перепланування, визначається, де і яке буде обладнання, джерела світла. Тут же очікується ухвалення технічних рішень щодо облаштування конструкцій прорізів, сходів, перегородок, стель і підлог, ухвалюються технічні рішення із встановлення кондиціонерів, саун, басейнів, камінів, теплих підлог тощо, при цьому ймовірне співробітництво з конструкторами, фахівцями з опалення, вентиляції, канализації і електропостачання.
Дизайн інтер’єру – це, по суті, конкретизація зовнішнього вигляду приміщення. На даному етапі вирішується якими будуть підлогові покриття, оздоблення стін, двері в кажному конкретному прорізі, як і які будуть разставлені меблі, складається план освітлення і вирішується багато інших питань з детальної проробки майбутнього інтер’єру. Дизайнерський блок може йти зразу за архітектурною роботою, а може і разом з нею там, де форма й функції пприміщення залишаються попередніми або ж міняються несуттєво. Якщо тільке не йдеться про спорудження нової будівлі і її приміщень, то дизайн интер’єру містить в собі і деталізоване архітектурне проектування.
Але якщо і йдеться то, за глибоким переконанням автора, ідеальною моделлю проектування такої споруди була б не лише детальна розробка зовнішності будівлі, не лише вирішення всіх технічних і технологічних питань, не лише проектування прилеглої території (генеральний план, благоустрій, озеленення, малі форми), але і дизайн інтер’єрів. В неймовірній кількості випадків, розпочинаючи работи з интер’єрами, доводиться або гірко жаліти про архітектурний проект, або при можливості міняти його.
Декор – додатковий (та від цього не меш важливий) стосовно архітектури і дизайну блок задач з разміщення в інтер’єрі різних деталей і предметів, часом без конкретного функціонального призначення. В специфічно задуманому інтер’єрі цього блоку може й не бути. Але там, де він початково планувався, виникають тонкі художні значення емоційно-психологічного та асоціативно-культурологічного характеру. Декор не лише логічно завершує інтер’єр, але й створює атмосферу, дух, стан, відчуття, душевний комфорт. Із вищенаведеного зрозуміло, що найпростішим і найшвидшим способом внести свіжі нотки в уже існуючу обстановку є декорування, що не вимагає серйозних оздоблювальних робіт. Для цього досить, наприклад, поміняти гардини, килимові покриття, додати декоративні елементи – вази, вазони, картини, фото тощо – і це також дизайн інтер’єру, до того ж займатися їм можна все життя. Однак розглянемо задачу у всій повноті. Для того, щоб об’єднати три згадані предмета (архітектура, дизайн, декор), необхідно створити дизайн-проект. Дизайн-проект інтер’єру – це пакет документів (ескізів, креслень і відомостейй), за якими як виконуються ремонтно-будівельні роботи, так і відбувається наповнення інтер’єрів технікою, обладнанням, меблями, декорами. Якщо по суті – це головний механізм створення гармонічного характеру господарів середовища дому, квартири, котеджу, офіса, магазина і т.п. Тобто дизайн-проект є визначальною складовою явища під назвою дизайн інтер’єру.
Дуже важливо, що замовник завдяки дизайн-проекту отримує повну «розкладку» функціональних можливостей свого житла та що дуже важливо – повне візуальне подання свого житла.
За розробленим дизайн-проектом підрядник (будівельники) складають кошторис (у відповідності із своїми розцінками) на виконання ремонтно-будівельних робіт. Маючи на руках пакет креслень, замовник дуже просто може контролювати видатки на ремонт. Наявність дизайн-проекту повністю «технологізує» роботу. За ним гарний підрядник складає план-графік виконання робіт, фінансовий план-графік (коли, скільки і на що потрібно витратити гроші замовника), план-графік поставки чистових (оздоблювальних) матеріалів, техніки та обладнання, графік підключення субпідрядників. Стосунки між господарем житла і ремонтною організацією стають досить прозорими та контрольованими (а часом і теплими). Підрядник складає план дій, а замовник – його контролює і вимагає дотримання термінів та закладених в дизайн-проект рішень. Як правило, функцію дотримання дизайн-проекту замовник доручає втілювати дизайнеру – автору проекту в процесі авторського нагляду (див. нижче).
За розробленим дизайн-проектом субпідрядники складають вже свій кошторис (відповідно до своїх розцінок) на виконання своїх робіт. Наприклад, це – встановлення центрального пилососу, натяжних стель, кондиціонування і вентиляції, домашнього кінотеатру, виготовлення і встановлення дверей, сходів, розсувних перегородок, шаф-купе, мозаїк, вітражів. В якості субпідрядника може опинитися дизайн-студія або майстерня, які розробляють і виготовляють окремі елементи інтер’єру – вітражів, мозаїк, фресок, особливих гардин, всіляких кованих і дерев’яних виробів, а також дизайн-студія, що пропонує свій унікальний продукт, або ж творча майстерня зі своїм твором.
Таким чином, мета дизайн-проекту – визначення функцій і створення стилю интер’єру, які, з одного боку, відбивають уподобання господарів, способ їхнього життя, їхні цінності. З іншого боку, автор проекту повинен використати кращі досягнення дизайну інтер’єру як прикладного мистецтва. При цьому він враховує найновіші технічні і технологічні засоби будівельних і ремонтних робіт, тенденції і новації на ринку меблів, засобів освітлення, всіляких елементів і способів декорування приміщень.